Parapety marmurowe

Parapety marmurowe są materiałem naturalnym.  Posiada naturalne przebarwienia, mikropory i użylenia

Parapety marmurowe

Parapety marmurowe są materiałem naturalnym.  Posiada naturalne przebarwienia, mikropory i użylenia

  • Dostępna grubość: 3 cm (tolerancja +/- 5 mm)
  • Każdy parapet wykonywany jest pod indywidualny wymiar podany przez klienta
  • Możliwość wykonania wcięć wg własnego projektu
  • Możliwość niestandardowego wykończenia narożników
  • Standardowo narożniki zaokrąglone
  • Produkty są wyrobami naturalnymi, ich kolory oraz struktura może odbiegać od próbek na ekspozycji

Orety Parapety
14 lat doświadczenia

5000+

Zadowolonych klientów

35

Zespół ekspertów
(parapety granitowe)

150+

Modeli parapetów

wykonane z materiału naturalnego, głównie ze skały wapiennej i co za tym idzie bardzo kruchliwej.  Z tego względu proponujemy tylko grubość 3 cm. Parapety marmurowe są niepowtarzalne, jeśli chodzi o szczegółowe przebarwienia. Różnice w odcieniach, użyleniach, mikropęknięcia poszczególnych płyt są efektem naturalnych różnic kamienia. Nie są ich wadą, lecz decydują o oryginalności danego elementu. Parapety marmurowe są wykorzystywane zarówno jako parapety wewnętrzne.

Marmur to naturalny materiał bez żadnej ingerencji człowieka w kolorystykę i dlatego każdy parapet wygląda inaczej. Wszystkie odcienie, użylenia, układ tzw. wzoru są naturalne i nie podlegają reklamacji. 

– Standardowym wykończeniem parapetów marmurowych jest poler trzech boków, fazowanie krawędzi na szerokości 2 mm, narożniki zaokrąglone R-3;

– Niestandardową obróbką określamy narożniki proste, półwałek, ćwierćwałek;

– Zastrzegamy sobie tolerancję wymiarów na długości i szerokości 5 mm oraz przy cięciu kątów do 1 stopnia.

 

Wysokiej jakości parapety marmurowe

Jako znany i ceniony producent parapetów proponujemy naszym stałym i potencjalnym klientom, wysokiej jakości wyroby, wyróżniające się szczególnymi walorami estetycznymi i użytkowymi. W asortymencie sklepu posiadamy parapety marmurowe, które mają wiele zalet. Zastosowanie wyżej wymienionego materiału jest bardzo popularne, ponieważ produkty te doskonale spełniają swoją rolę jako parapety wewnętrzne. Posiadamy oryginalną paletę kolorów, stworzoną na potrzeby bardzo wymagających klientów. Nasz próbnik barw może pomóc wybrać odpowiedni kolor, dopasowany do ściany i ogólnej aranżacji danego pomieszczenia, w którym docelowo mają znaleźć się rekomendowane przez nas parapety marmurowe.

 

Dostępne w naszej ofercie parapety z marmuru do złudzenia przypominają te z granitu. Użyta do produkcji wyżej wymienionych wyrobów skała wapienna jest stosunkowo miękka, ale jej staranna obróbka nadaje jej estetycznego wyglądu. Idealnie gładka, lekko połyskująca powierzchnia, może współgrać z wystrojem Glamour lub nowoczesnym. Ogromną zaletą, jaką wyróżniają się polecane przez nas parapety marmurowe są przede wszystkim ich walory estetyczne. Produkty te mogą być efektowną ozdobą wnętrza salonu, sypialni, kuchni, jak również holu czy korytarza, gdzie znajduje się okno. Rekomendowane przez nas parapety murowane są elementami dekoracyjnymi. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie tolerują zasłaniania otworów okiennych przy pomocy różnego typu firan czy zasłon. Wyeksponowanie walorów estetycznych parapetów murowanych w połączeniu z pięknie wykończoną powierzchnią ściany, podwyższa finalny efekt aranżacji danego pomieszczenia.

Parapety z marmuru w interesującym kolorze

Na parapetach murowanych mogą znajdować się dekoracje, bądź starannie zabezpieczone kwiaty doniczkowe lub inne rośliny. Z racji tego, że marmur jest kamieniem naturalnym, jest on wykorzystywany od wieków w budownictwie i sztuce, szczególnie w rzeźbie oraz architekturze. Współcześnie jest to kamień stosowany w domach i apartamentach prywatnych. Wykonuje się z niego posadzki, kominki, blaty kuchenne, a także parapety wewnętrzne. Warto wspomnieć o interesującym wybarwieniu marmuru. Oprócz tradycyjnej bieli, w naszej zróżnicowanej ofercie znajdują się parapety Breccia Sarda. Jest to niezwykle piękne połączenia różnych odcieni brązu i beżu, doskonale współgrające ze stylistyką Glamour, w której dominują ciepłe barwy, a także żółte, połyskujące złoto.

Jakie zalety mają parapety marmurowe Breccia Sarda i Carrara Biała?

Gwarantujemy, że parapety marmurowe Breccia Sarda podwyższają walory wizualne każdego pomieszczenia, nadając mu zupełnie nowego charakteru. To produkty polerowane, dzięki czemu ich powierzchnia jest idealnie gładka i lśniąca. Odbija ona, zarówno promieniowanie słoneczne, jak i sztuczne światło. Warto wspomnieć, że drobne różnice w kolorach parapetów marmurowych Breccia Sarda czy też Carrara Biała, wynikają z naturalnych cech kamienia, z którego powstały te produkty. Oznacza to, że osoby zdecydowane na nabycie takich produktów, jak parapety marmurowe, mogą stać się posiadaczami wyrobów niepowtarzalnych, o unikatowym wybarwieniu i różnicach w strukturze, wyżyłowaniu czy odcieniach na powierzchni, którą posiadają tylko proponowane przez nas parapety marmurowe.

* Zrobiliśmy co w naszej mocy, aby zdjęcia odzwierciedlały rzeczywisty kolor parapetów. Jednak nie jesteśmy w stanie zagwarantować ich dokładnego odwzorowania. Kolory poszczególnych parapetów mogą się różnić od rzeczywistych – wynika to z różnorodności dostępnego sprzętu komputerowego oraz jego indywidualnych ustawień a w szczególności ustawień monitora i karty graficznej. Ta strona ma inspirować i pomagać użytkownikom w dobieraniu kolorów parapetów do elewacji.

Scroll to Top